Szanowni Mieszkańcy,
zwracamy się do Was z ważnym apelem dotyczącym przyszłości naszych terenów wiejskich. Polska Sieć LGD prowadzi zbiórkę podpisów pod petycją, która ma realny wpływ na rozwój naszej gminy i całego regionu po 2028 roku.
Trwają prace nad nowym dokumentem – Planem Partnerstwa Krajowego i Regionalnego (PPKiR), który określi zasady wykorzystania funduszy europejskich w kolejnych latach. Jednym z jego kluczowych elementów jest tzw. Rural Target – mechanizm finansowania obszarów wiejskich.
Obecnie zakłada się przeznaczenie minimum 10% budżetu na ten cel. To jednak zdecydowanie za mało. Dlatego Polska Sieć LGD postuluje zwiększenie tej kwoty do 30% – tak, aby środki były adekwatne do potrzeb, ponieważ ponad 30% Polaków mieszka na terenach wiejskich.
Dlaczego to ważne?
- To właśnie z tych środków finansowane są lokalne inwestycje
- Wspierani są przedsiębiorcy, rolnicy i organizacje społeczne
- Rozwijają się inicjatywy oddolne w ramach programu LEADER/RLKS
- Lokalne grupy działania mogą dalej funkcjonować i wspierać mieszkańców
Bez odpowiedniego poziomu finansowania wiele z tych działań może zostać ograniczonych.
Dlatego zachęcamy każdego z Was do wsparcia tej inicjatywy:
- podpisz petycję
- udostępnij informację dalej
- porozmawiaj z rodziną, znajomymi i sąsiadami
Każdy podpis ma znaczenie. Pokażmy, że nasza społeczność potrafi działać razem i zadbać o swoją przyszłość.
Razem mamy realny wpływ na decyzje, które zapadną!
Podpisz petycję: Petycja







